Conducerea

Director: Pr. Prof. Groza Ioan Gabriel

Director adjunct: Vonethe Vasilica

Corp profesoral

Martincă Paula   Institutor

Făt Bianca   Institutor

Puscaş Dariana   Institutor

Ardelean Maria   Institutor

Fage Simona   Institutor

Micle Liliana   Institutor

Cărăian Angela  Institutor

Nemet Cristina   Profesor

Budurlean Liliana   Profesor

Filip Ramona   Profesor

Mădărăsan Petruţa   Profesor

Câmpan Mirela   Profesor

Botiş Loredana   Limba şi literatura română

Şichet Mariana   Limba şi literatura română

Leiti Ioana   Limba şi literatura română

Petrovai Bogdan   Limba franceză

Pereş Laura   Limba franceză

Bota Valentina   Limba engleză

Bizău Alina   Limba engleză

Mureşan Samir   Limba greacă, Morală

Vraja Alin   Limba latină

Vonethe Vasilica   Matematică

Boroş Adriana   Matematică

Rişco Emilia   Fizică, Chimie

Roşian Anca    Chimie

Groza Laura   Biologie

Dragomir Nicoleta   Biologie

Vraja Alin   Muzică

Nemet Cristian   Geografie

Soponar Cristian   Istorie

Văsuţ Nicolae    Spiritualitate

Palfi Călin   IBOR

Varga Ovidiu    Liturgică, Muzică

Peteri Cristian    Dogmatică

Gorgan Gabriel   Vechiul Testament

Ardelean Ovidiu   Catehetică, Morală

Groza Florin   Religie

Vraja Alin   Noul Testament, Muzică bisericească

Scripor Liviu   Desen

Sabău Cristian   Educaţie Fizică

Petric Mircea   Educaţie Fizică

Santai Doina   Educaţie Tehnologică

Tegher Gina   Informatică, TIC

Macarie Simona   Consilier şcolar

Personal auxiliar

Secretar: Magoş Ana

Contabil: Erdei Radu

Administrator: Pop Adriana

Comisii metodice

 Comisia metodică a Educatoarelor 

  • Şeful comisiei:Ardelean Maria
  • Membrii comisiei: Martincă Paula
    Puşcaş Dariana
    Fage Simona Făt Bianca
    Micle Liliana
    Cărăian Angela

 Comisia metodică a învăţătoarelor 

  • Şeful comisiei: Budurlean Liliana
  • Membrii comisiei: Filip Ramona
    Câmpan Mirela
    Nemet Cristina Mădărăsan Petruţa

 Comisia metodică a diriginţilor 

  • Şeful comisiei: Roşian Anca
  • Membrii comisiei: Petric Mircea
    Rişco Emilia
    Bota Valentina
    Botiş Loredana
    Nemet Cristian
    Varga Ovidiu
    Bizău Alina
    Boroş Adriana
    Vraja Alin
    Soponar Cristian
    Leiti Ioana
    Tegher Gina
    Petrovai Bogdan
    Roşian Anca
    Sabău Cristian
    Groza Florin
    Şichet Mariana

 Limbă şi comunicare 

  • Şeful comisiei:Petrovai Bogdan
  • Membrii comisiei: Şichet Mariana
    Botiş Loredana
    Leiti Ioana
    Bota Valentina
    Pereş Laura
    Bizău Alina

 Ştiinţe şi tehnologii 

  • Şeful comisiei: Boroş Adriana
  • Membrii comisiei: Vonethe Vasilica
    Rişco Emilia
    Tegher Gina
    Groza Laura
    Dragomir Nicoleta
    Roşian Anca
    Sabău Cristian
    Petric Mircea
    Santai Doina

 Om şi societate 

  • Şeful comisiei: Soponar Cristian
  • Membrii comisiei: Nemet Cristian
    Macarie Simona
    Varga Ovidiu
    Scripor Liviu

 Religie şi discipline teologice 

  • Şeful comisiei: Pr. Mureşan Samir
  • Membrii comisiei: Pr. Groza Gabriel
    Pr. Văsuţ Nicolae
    Pr. Peteri Cristian
    Pr. Gorgan Gabriel
    Pr. Palfi Călin
    Pr. Ardelean Ovidiu
    Varga Ovidiu
    Groza Florin
    Vraja Alin