Corul Liceului Teologic este un ansamblu în continuă schimbare şi formare, alcătuit din elevi apartinând claselor a IX-a, a X-a, a XI-a şi a XII-a. Varietatea repertoriului are în vedere misiunea pe care şcoala teologică ortodoxă o împlineşte în numele Bisericii.

Rezultate Concurs Național ,,Tradiții și obiceiuri de Paști" aprilie 2019
22/04/2019

LISTA PREMIILOR LA CONCURSUL NATIONAL “TRADITII SI OBICEIURI DE PASTI” 2019
1. SECTIUNEA PARTICIPARE DIRECTA

PREMIUL I-COZMA CASIANA-Colegiul National “M.Eminescu” Satu Mare
PREMIUL II- MESZAROS ANA-Scoala Gimnaziala nr.10 Satu Mare
PREMIUL III- LITA LUMINITA- Seminarul Teologic Botosani
MENTIUNI HEBRISTEAN OANA- Colegiul National “M.Eminescu” Satu Mare
VASUT MIRUNA- Colegiul National “M.Eminescu” Satu Mare
BOITOR ANTONIA –Liceul Tehnologic “Alexiu Berinde”Seini
TURA DAVID-Scoala Gimnaziala “Balcescu Petofi” Satu Mare
DARABAN IRIS-Scoala Gimnaziala”L.Blaga “ Satu Mare


2. SECTIUNEA PICTURA

PREMIUL I -POP CRISTIAN –LTO ‘’N.STEINHARDT”
PREMIUL I -SOPONAR ANDREI-Scoala Gimnaziala “I.Creanga”Satu Mare
PREMIUL II -TATARU LIDIA-Colegiul National Pedagogic Craiova
PREMIUL III -HOFMAN NICOLETA-Liceul de Arta “Stefan Luchian “ Botosani
MENTIUNI -Purcaru David-Scoala Generala San Marcu -Padova
-MOTENDEN LUCIANA-Sc.Gimnaziala Beclean
-MIC MIHAELA-Palatul Copiilor Satu Mare
-KADAR ANNA- LTO ‘’N.STEINHARDT”
-MICLE DELIA-Scoala Gimn.”Gh.Lazar” Zalau
-MIHALCA DAVID- Scoala Gimnaziala Magura jud.Valcea
-MURESAN DIANA-Liceul Teologic Campia Turzii
-PUPEZA CLAUDIA-Scoala Gimnaziala Fisliug Caras Severin

3. SECTIUNEA GRAFICA

PREMIUL I -COZMA CASIANA- Colegiul National “M.Eminescu” Satu Mare
PREMIUL II -BOLOS MARTINA-Scoala Gimnaziala “O.Goga” Satu Mare
PREMIUL III -REVESZ ALEXANDRU-Colegiul National “D.Stanca” Satu Mare

MENTIUNI -IOANA MARIA-Colegiul National Pedagogic Craiova
-BOTA IOANA-Colegiul ARAJUES Spania
-GAVRIS CASIAN- Colegiul National “M.Eminescu” Satu Mare
-TOMESCU GABRIELA- Colegiul National “Fratii Buzesti” Craiova
-STANCU ANAMARIA-Sc.Gimnaziala Vlasca Teleorman
-IUHAS PATRICIA- Colegiul National “D.Stanca” Satu Mare
-SABAU SIRIS-Colegiul National Pedagogic Regina Maria Deva
-DONCA ALEXANDRU –Colegiul National de Informatica BISTRITA

4. SECTIUNEA ESEU

PREMIUL I –ADUMITROAIE IUSTINIAN-Seminarul Teologic Suceava
PREMIUL II-ANGHEL ANTONIA-Scoala Gimnaziala 54 Bucuresti
PREMIUL III-STOIAN VINCENZO-Liceul Teoretic “G.Calinescu “ Constanta

MENTIUNI -GHITA IULIA-Scoala Gimnaziala “Alex Nicolaiel”Republica Moldova
-AGAVRILOAIE DRAGOS-Sc.Gimnaziala “Buda –Zvoristea”
-DOBRINESCU BIANCA –scoala gimn.Tudor Vadimirescu Dragasani
-SARACIN DELIA-Colegiul GH.Tatarescu Rovinari
-MOS SABINA - LTO ‘’N.STEINHARDT”
-PODARU FLORINA-Colegiul National Calistrat Hogas Tecuci
-BOLEA ALEXANDRU-Scoala Gimn. 16 Galati

5.SECTIUNEA MACHETE

PREMIUL I - clasa a XI a- A LTO ‘’N.STEINHARDT”
PREMIUL II-ONITA DENIS-Liceul Teoretic Adam Muler Arad
PREMIUL III-RACZ RUBEN-RACZ PATRICIA Gradinita LTO ‘’N.STEINHARDT”

MENTIUNI -CLASA A IX-a A- Colegiul National “M.Eminescu” Satu Mare
-IUTA IONUT-COSTIN PAUL- LTO ‘’N.STEINHARDT”
-MAGHIAR MARIA- Scoala Gimnaziala”L.Blaga “ Satu Mare
-GRUPA MIJLOCIE - Gradinita LTO ‘’N.STEINHARDT”
-CLASA I LTO ‘’N.STEINHARDT”
-NAGHI PATRIC- Scoala Gimnaziala”L.Blaga “ Satu Mare

6.SECTIUNEA COLAJ

PREMIUL I- BUS Jozelin Andrea –Colegiul National G.Baritiu Cluj Napoca
PREMIUL II –CLASA A IX-a C- LTO ‘’N.STEINHARDT”
PREMIUL III-Liceul Reformat Satu Mare
PREMIUL III-Deac Irina Stefania Colegiul National G.Baritiu Cluj Napoca
MENTIUNI -ANCAIDIN ANASTASIA-GPP Casuta Piticilor
-STEGARIU SANZIANA –Scoala Speciala Cimpulung
-ANDREI ALEXANDRU-CSEI BUZAU
-TARTA MAYA- LTO ‘’N.STEINHARDT”
-STOIAN RAUL –Scoala Gimnaziala Draganesti Valcea
-CLASA PREGATITOARE LTO ‘’N.STEINHARDT”
-LUCA LOREDANA-Colegiul National “I.Slavici”Satu Mare
-GLODAN IULIA- Scoala Gimnaziala”L.Blaga “ Satu Mare
-MIRICA ALEXIA-Scoala I.A.BRATESCU VOINESTI-Targoviste
-OANEA TUDOR-Scoala Gimnaziala 7 Galati

7.STANDURI

SCOALA GIMNAZIALA TASNAD-coordonator Sabau Daniela
SCOALA GIMNAZIALA POIANA CODRULUI –coord.Chira Maria
LICEUL TEORETIC NEGRESTI OAS-coord.HOBAN ANGELA
LTO ‘’N.STEINHARDT”-coord.MADARASAN PETRUTA


8.PRICESNE

SEMINARUL TEOLOGIC BOTOSANI-Teodor Cenusa , Dascalu Daniel
LTO ‘’N.STEINHARDT”-Vraja Alin
TARA ALEXANDRA-Valea Vinului
MAIER IULIA-Scoala Gimnaziala Tasnad
IUTA IONUT- LTO ‘’N.STEINHARDT”Ramona Filip

« Inapoi